B72214S0321K101
Epcos (Part of TDK)
Category: Varistors
VARISTOR 320VAC 420VDC 840V 14MM DISC; Voltage Rating VAC:320V; Voltage Rating VDC:420V; Product Range:StandarD Series; Clamping Voltage Vc Max:840V; Varistor Case Style:Disc 14mm; Peak Surge Current @ 8/20 S:4.5kA ;RoHS Compliant: Yes