B72220S2321K101
Epcos (Part of TDK)
Category: Varistors
VARISTOR METAL OXIDE 840V DISC 21.5MM; Voltage Rating V AC:320V; Voltage Rating V DC:420V; Product Range:B722 AdvanceD Series; Clamping Voltage Vc Max:840V; Varistor Case Style:Disc 21.5mm; Varistor Type:Metal Oxide Varistor (MOV); Peak Surge Current @ 8/20µs:10kA; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Peak Energy (10/1000uS):273J; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited