B82442T1473K050
Epcos (Part of TDK)
Category: Inductors
INDUCTOR 2220A 47UH 0.7A 10%; Product Range:-; Inductance:47µH; DC Current Rating:700mA; High Frequency Inductor Case:2220 [5650 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.519ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Self Resonant Frequency Min:8MHz; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); Inductor Case Style:2220 [5650 Metric]