BIM2009/19-GY/GY
CamdenBoss
Category: Enclosures, Boxes and Cases
BOX ABS GREY; Enclosure Type:Multipurpose; Enclosure Material:ABS; IP Rating:IP54; NEMA Rating:-; External Height - Metric:64mm; External Width - Metric:200mm; External Depth - Metric:250mm; Body Colour:Grey; External Height - Imperial:2.52"; External Width - Imperial:7.87"; External Depth - Imperial:9.84"; Product Range:2000 Series; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Guide Slots:Yes; Operating Temperature Max:85°C