C1206X183J1GACAUTO
Kemet
Category: Capacitors
CAP MLCC C0G/NP0 18NF 100V 1206; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance:0.018µF; Voltage Rating:100V; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:AEC-Q200 X Series FT-CAP; Packaging:Cut Tape; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); Capacitance Tolerance ±:± 5%; Capacitor Terminals:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C