C2220C124J1GACTU
Kemet
Category: Capacitors
CAPACITOR CERAMIC 0.12UF 100V C0G 5% 2220; Capacitance:0.12µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Application:High CV; Capacitor Case Style:2220 [5650 Metric]; Capacitor Dielectric Type:Ceramic; Capacitor Mounting:SMD ;RoHS Compliant: Yes