CC1206JRNPO9BN101
Yageo Europe
Category: Capacitors
CAP MLCC C0G/NP0 100PF 50V 1206; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance:100pF; Voltage Rating:50V; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:CC Series; Packaging:Cut Tape; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); Capacitance Tolerance ±:± 5%; Capacitor Terminals:SMD; External Depth:1.055mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; Insulation Resistance:100000Mohm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Reel Quantity:4000; Temperature Coefficient:0ppm/°C ± 30ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:50V