CC1206JRNPOBBN220
Yageo Europe
Category: Capacitors
MLCC 1206 22PF 500V NP0 5%; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance:22pF; Voltage Rating:500V; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:-; Packaging:Cut Tape; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); Capacitance Tolerance ±:± 5%; Capacitor Terminals:SMD; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Temperature Coefficient:0ppm/°C ± 30ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:500V