CC1206KKX7RABB223
Yageo Europe
Category: Capacitors
CAP MLCC X7R 22NF 200V 1206; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance:0.022µF; Voltage Rating:200V; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:CC Series; Packaging:Cut Tape; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); Capacitance Tolerance ±:± 10%; Capacitor Terminals:SMD; External Depth:1.055mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; Insulation Resistance:100000Mohm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Reel Quantity:3000; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating V DC:200V