CC1812JKNPOEBN330
Yageo Europe
Category: Capacitors
CAPACITOR 1812 33PF 3000V; Ceramic Capacitor Case:1812 [4532 Metric]; Capacitance:33pF; Voltage Rating:3kV; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:-; Packaging:Cut Tape; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); Capacitance Tolerance ±:± 5%; Capacitor Terminals:SMD; External Depth:0.905mm; External Length / Height:4.5mm; External Width:3.2mm; Insulation Resistance:100000Mohm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Reel Quantity:1000; Temperature Coefficient:0ppm/°C ± 30ppm/°C; Terminal Length:0.5mm; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:3000V