CC1812KKX7RDBB472
Yageo Europe
Category: Capacitors
CAP MLCC X7R 4.7NF 2KV 1812; Ceramic Capacitor Case:1812 [4532 Metric]; Capacitance:4700pF; Voltage Rating:2kV; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:CC Series; Packaging:Cut Tape; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); Capacitance Tolerance ±:± 10%; Capacitor Terminals:SMD; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Temperature Coefficient:0ppm/°C ± 30ppm/°C; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating V DC:2000V