CCG30-48-15D
TDK Lambda
TDK-Lambda CCG30-48-xxD 30W Isolated DC-DC Converter PCB Mount, Voltage in 18 → 76 V dc, Voltage out ±15V dc, Input Voltage Nominal: 48 V dc, Isolation Voltage: 1.5kV dc, Output Current: 1A, Number of Outputs: 2, Efficiency: 92%, Package: 1 x 1 in, Load Regulation: 150mV, Minimum Temperature: -40°C, Maximum Temperature: +85°C, Depth: 9.9mm, Length: 25.4mm, MPN: CCG30-48-15D