CD10ED220JO3F
Cornell Dubilier
Category: Capacitors
SILVER MICA CAPACITOR 22PF 500V 5% RADIAL; Capacitance:22pF; Voltage Rating:500V; Capacitance Tolerance: 5%; Product Range:Type CD10 Series; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Packaging:Each; Lead Spacing:3.6mm; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes