CGMS-9A-120-10
Carlo Gavazzi
Category: Relays
CONTACTOR 3NO 120VAC 9A DIN RAIL/PANEL; Load Current Inductive:9A; Relay Mounting:DIN Rail Panel; Operating Voltage:690VAC; Contact Configuration:3PST-NO; No. of Poles:3 Pole; Switching Power AC3:5kW; Switching Current AC1:20A