CM300DY-34A
Mitsubishi
IGBT, MODULE, 1.7KV, 300A; Transistor Polarity:Dual N Channel; DC Collector Current:300A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):1.7kV; Power Dissipation Pd:2.9kW; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:1.7kV; No. of Pins:7Pins