CR2450-P2
FDK
Category: Battery Products
LITHIUM BATTERY 3V COIN CELL; Battery Voltage:3V; Battery Size Code:CR2450; Battery Technology:Lithium; Battery Capacity:550mAh; Battery Terminals:PCB Pins; External Diameter:24.5mm; External Height:5mm; External Width:-; Weight:- RoHS Compliant: NA