CUS350M-48/F
TDK Lambda
Category: Power Supplies
TDK-Lambda Embedded Switch Mode Power Supply SMPS, 48V dc, 7.3A, 350W Open Frame, Number of Outputs: 1, Input Voltage: 120 → 370 V dc, 85 → 265 V ac, Mounting Type: Rack Mount, Length: 190mm, Width: 87mm, Depth: 40mm, Weight: 850g, Maximum Temperature: +70°C, Medical Approved: Yes, Minimum Temperature: -20°C, MPN: CUS350M-48/F