CUS500M1-36
TDK Lambda
Category: Power Supplies
POWER SUPPLY, AC-DC, 36V, 8.3A; Power Supply Approvals:ITE & Medical; No. of Outputs:1 Output; Power Rating (Forced Cooling):500.4W; Power Rating (Convection Cooling):298.8W; Input Voltage VAC:85V AC to 265V AC