DEL-226CKR063M
Illinois Capacitor, Inc.
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 22UF 63; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 22UF 63V 20% RADIAL; Capacitance:22µF; Voltage Rating:63V; Product Range:CKR Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:6.3mm; Lead Spacing:2.5mm; Height:11mm