DEL-AVE107M16X16T-F
Cornell Dubilier
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100uF ; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100uF 16V 20% SMD; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:100µF; Voltage Rating:16V; ESR:3.32ohm; Product Range:AVE Series; Packaging:Cut Tape; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C