DEL-AVE227M10X16T-F
Cornell Dubilier
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220uF ; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220uF 10V 20% SMD; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:220µF; Voltage Rating:10V; ESR:1.81ohm; Product Range:AVE Series; Packaging:Cut Tape; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C