DPP480-24-1
TDK Lambda
Category: Power Supplies
PSU AC/DC DIN RAIL 24V 480W 1PH; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:480W; Output Voltage - Output 1:24VDC; Output Current - Output 1:20A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Output Voltage - Output 4:-; Current Output 4:-; Input Voltage AC Min:90VAC; Input Voltage AC Max:264VAC; Power Supply Output Type:Adjustable Fixed; Product Range:DPP Series; Applications:Industrial; Efficiency:89%; Height:125mm; Input Voltage:90V AC to 264V AC; Length:116mm; No. of Outputs:1Outputs; Output Current:50A; Output Voltage:24V; Output Voltage Max:28.5V; Output Voltage Min:22.5V; Power Rating:480W; Width:175mm