DR124-331-R.
Eaton Corporation
Category: Inductors
INDUCTOR SHIELDED 330UH 920MA SMD; Product Range:COILTRONICS - DR124 Series; Inductance:330µH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.99ohm; RMS Current (Irms):830mA; Packaging:Cut Tape