DR2260A30V
Crydom
Category: Relays
SSR 48-600VAC 30A DIN RAIL; Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:30A; Relay Mounting:DIN Rail; Relay Terminals:Screw; Operating Voltage Min:48VAC; Operating Voltage Max:600VAC; Control Voltage Min:90VDC; Control Voltage ;RoHS Compliant: Yes