E513M10X1.0NO1
Dormer Pramet
Category: Tools
FINE TAP HSS M10 X 1.00 TAPER; Thread Length:18mm; Product Range:-; AF Size - Metric:8mm; Overall Length:80mm; Shank Dia:10mm; Tap Type:Taper; Thread Pitch:1mm; Thread Size:M10; Thread Type:Metric; Tool Body Material:High Speed Steel