ECL15US05-E
XP Power
Category: Power Supplies
PSU 15W 5V ENCAPS PCB MOUNT; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:15W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:3A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Power Supply Output Type:Adjustable Fixed; Input Voltage AC Min:85V; Input Voltage AC Max:264V; Width:33.3mm; Height:24.4mm; Depth:65mm; Product Range:ECL Series; Approval Bodies:CSA cUL EN UL; Efficiency:78%; External Depth:24.4mm; External Length / Height:65mm; External Width:36.6mm; Input Current:0.3A; Input Voltage DC Max:370VDC; Input Voltage DC Min:120VDC; Inrush Current:20A; Length:24.4mm; Line Regulation:0.5%; Load Regulation:1%; No. of Outputs:1Outputs; Operating Temperature Max:70°C; Operating Temperature Min:-20°C; Output Current Max:3A; Output Ripple Voltage pk-pk:50mV; Peak Current:3.9A; Power Rating:15W; Power Supply Type:Switch Mode; Supply Voltage:264V; Supply Voltage Max:264V; Supply Voltage Min:85V