ECL15US09-P
XP Power
Category: Power Supplies
PSU 15W 9V MINI PCB MOUNT; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:15W; Output Voltage - Output 1:9V; Output Current - Output 1:1.67A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Power Supply Output Type:Adjustable Fixed; Input Voltage AC Min:85V; Input Voltage AC Max:264V; Width:30.7mm; Height:24.4mm; Depth:62mm; Product Range:ECL Series; Approval Bodies:CSA cUL EN UL; Efficiency:80%; External Depth:63.5mm; External Length / Height:24.4mm; External Width:31.75mm; Input Frequency:63Hz; Inrush Current Max:20A @ 115VAC 40A @230VAC; Length:63.5mm; Line Regulation:0.5%; Load Regulation:1%; No. of Outputs:1Outputs; Operating Temperature Max:70°C; Operating Temperature Min:0°C; Output Current Max:1.67A; Output Power:15W; Peak Output Current:2.17A; Power Rating:15W; Power Supply Type:Switch Mode; Supply Frequency Max:63Hz; Supply Frequency Min:47Hz; Supply Voltage:264V; Supply Voltage Max:264VAC; Supply Voltage Min:85VAC