ECL25US03-S
XP Power
Category: Power Supplies
PSU SCREW TERMINAL 25W 3.3V; No. of Outputs:1Outputs; Output Power Max:20W; Output Voltage - Output 1:3.3V; Output Current - Output 1:6A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Output Voltage - Output 4:-; Current Output 4:-; Input Voltage AC Min:85V; Input Voltage AC Max:264V; Power Supply Output Type:Fixed; Product Range:ECL Series; Applications:General Purpose; Efficiency:75%; Height:28.5mm; Input Voltage DC Max:370VDC; Input Voltage DC Min:120VDC; Length:40mm; No. of Outputs:1 Output; Output Current Max:6A; Peak Output Current:7.8A; Power Rating:20W; Supply Voltage Typ:110V AC 230V AC; Width:96mm