ECQ-U2A472ML
Panasonic
Category: Capacitors
CAPACITOR POLYESTER FILM 0.0047UF 275VAC 20% RADIAL; Capacitance:0.0047 F; Suppression Class:X2; Voltage Rating X:275V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance: 20%; dv/dt Rating:-