EEE-0JA101SP
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF 6.3V 20% SMD FULL REEL; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:100 F; Voltage Rating:6.3V; ESR:-; Product Range:S Series; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-40 C ;RoHS Compliant: Yes