EEE-2AA100P
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10UF 100V 20% SMD; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:10 F; Voltage Rating:100V; ESR:-; Product Range:S Series; Packaging:Cut Tape; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85 C; MSL:- ;RoHS Compliant: Yes