EEE-FC1V4R7R
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 4.7UF 35V 20% SMD FULL REEL; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:4.7 F; Voltage Rating:35V; ESR:-; Product Range:FC Series; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-40 C ;RoHS Compliant: Yes