EEE-FK1C221AP
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTORLYTIC CAPACITOR 220UF 16V 20% SMD FULL REEL; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:220 F; Voltage Rating:16V; ESR:-; Product Range:FK Series; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-55 C ;RoHS Compliant: Yes