EEE-HA1A101WP
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF 20% 10V SMD FULL REEL; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:100 F; Voltage Rating:10V; ESR:-; Product Range:HA Series; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-40 C ;RoHS Compliant: Yes