EEE-HA1C470P
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF 20% 16V SMD FULL REEL; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:47 F; Voltage Rating:16V; ESR:-; Product Range:HA Series; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-40 C; MSL:- ;RoHS Compliant: Yes