EEE-HB1H100P
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10UF 50V 20% SMD FULL REEL; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:10 F; Voltage Rating:50V; ESR:-; Product Range:HB Series; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-40 C; MSL:- ;RoHS Compliant: Yes