EEE-HD2A100P
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10UF 100V 20% SMD FULL REEL; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:10 F; Voltage Rating:100V; ESR:-; Product Range:HD Series; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-40 C ;RoHS Compliant: Yes