EEE-TG1H470UP
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF 20% 50V SMD FULL REEL; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:47 F; Voltage Rating:50V; ESR:0.75ohm; Product Range:TG Series; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-40 C ;RoHS Compliant: Yes