EEU-EB2W100
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10UF 450V 20% RADIAL; Capacitance:10 F; Voltage Rating:450V; Product Range:EB Series; Capacitance Tolerance: 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:12.5mm; Packaging:Each; Height:20mm