EEU-EB2W470
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF 450V 20% RADIAL; Capacitance:47 F; Voltage Rating:450V; Product Range:EB Series; Capacitance Tolerance: 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:18mm; Packaging:Each; Height:31.5mm