EEU-FC1H471L
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF 20% 50V RADIAL; Capacitance:470 F; Voltage Rating:50V; Product Range:FC Series; Capacitance Tolerance: 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:10mm; Packaging:Each; Lead Spacing:5mm;RoHS Compliant: Yes