EEU-FC1V222S
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2200UF 35V 20% RADIAL; Capacitance:2200 F; Voltage Rating:35V; Product Range:FC Series; Capacitance Tolerance: 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:18mm; Packaging:Each; Height:25mm ;RoHS Compliant: Yes