EEU-FC1V331B
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 330UF 35V 20% RADIAL; Capacitance:330 F; Voltage Rating:35V; Product Range:FC Series; Capacitance Tolerance: 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:10mm; Packaging:Each; Lead Spacing:5mm