EEU-FR1C222B
Panasonic
Category: Capacitors
PACITOR ALUM ELEC 2200UF 16V 20% RADIAL; Product Range:PANASONIC - FR Series; Capacitance:2200µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16V; Diameter:12.5mm; ESR:-; Height:20mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded