EEU-FR1V330B
Panasonic
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 33UF 35V 20% RADIAL; Capacitance:33 F; Voltage Rating:35V; Product Range:FR Series; Capacitance Tolerance: 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:5mm; Packaging:Each; Lead Spacing:2mm ;RoHS Compliant: Yes