ELXZ350ELL222MM25S
United Chemi-Con
Category: Capacitors
CAPACITOR ALUM ELEC 2200UF 35V 20% RA; CAPACITOR ALUM ELEC 2200UF 35V 20% RADIAL; Product Range:UNITED CHEMI-CON - LXZ Series; Capacitance:2200µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; Diameter:18mm; ESR:0.02ohm; Height:25mm; Lead Spacing:7.5mm