EO0301000000G
Amperite Co.
Category: Terminal Blocks
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 3POS, 12AWG; Pitch Spacing:5mm; No. of Positions:3Positions; Wire Size (AWG):28AWG to 12AWG; Conductor Area CSA:-; Wire Connection Method:Screw; Rated Current:15A; Rated Voltage:300V