ERJ-2RKF5101X
Panasonic
Category: Resistors
RES THICK FILM 5K1 1% 0.1W 0402; Resistance:5.1kohm; Voltage Rating:50V; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:ERJ2R Series; Packaging:Cut Tape ;RoHS Compliant: Yes