ERJ-2RKF7502X
Panasonic
Category: Resistors
RES THICK FILM 75K 1% 0.063W 0402 REEL; Resistance:75kohm; Voltage Rating:50V; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Power Rating:63mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:ERJ2R Series; Packaging:Tape & Reel ;RoHS Compliant: Yes