ERJ-3EKF3601V
Panasonic
Category: Resistors
RES THICK FILM 3K6 1% 0.1W 0603; Resistance:3.6kohm; Voltage Rating:75V; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:ERJ3E Series; Packaging:Cut Tape ;RoHS Compliant: Yes